Şencan Kimdir?

1978 yılının bir kış günü İskenderun'da doğmuşum. İlk, orta ve lise öğrenimimi yine İskenderun'da tamamladım. 1995 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Ana Bilim Dalı Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği Bölümüne girerek 1999 yılında mezun oldum.

İlk öğretmenlik deneyimim üniversite son sınıfta özel bir okulda başladı. Mezun olduktan hemen sonra Ankara'da öğretmenlik görevime başladım.

2007 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Psikolojisi Bölümünde lisansüstü eğitimimi tamamladım.

Milli Eğitim Bakanlığının bir projesi kapsamında Öğrenci Merkezli Eğitim kursunu bitirdim. Yine Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK'ın ortak geliştirdiği bir başka proje kapsamında Uzman Bilim Danışmanlığı eğitimi aldım.

Başkent Üniversitesi ve Optimal Koçluk işbirliği ile BEDAM kapsamında açılan öğrenci koçluğu, yaşam koçluğu, aile ve ilişki koçluğu eğitimlerini tamamladım. Sanatla dışavurum teknikleri eğitimi aldım. NLP (Neuro Linguistic Programming) uygulayıcısıyım.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bir Meslek Lisesinde Bilişim Teknolojileri öğretmenliği görevimi sürdürmekle beraber profesyonel koçluk yapmaktayım.

Aylık online koçluk ve kişisel gelişim dergisi olan CoachTeamMagazine'e yazılarımla katkı sağlamaktayım.

Evliyim, 11 ve 16 yaşlarında iki çocuk annesiyim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder